Paryż #4: Sztuka nowoczesna, konwencjonalna i cmentarz

Scrolluj w dół

Tym razem mały misz-masz w porównaniu z poprzednim, tematycznym, wpisiem z Chinatown. Na początek kilka zdjęć z Centrum Pompidou – paryskiej galerii sztuki współczesnej, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zlepek kilku supermarketów. Jednakże przy bliższym spotkaniu jest to bardzo ciekawy budynek.

Z wewnątrz można delektować się ładnym, ale dosyć oklepanym widokiem na Paryż.

Następnie odwiedziliśmy, zupełnie przypadkiem i po drodze cmentarz Montparnasse. Trzeba przyznać, że cmentarze w Paryżu są bardzo klimatyczne. Odwiedziliśmy jeszcze jeden, o którym też wkrótce napiszę.

Jak widać, leżą tam również znane osobistości. Jednak nie jest to najbardziej znany cmentarz w Paryżu. Bardziej znany jest cmentarz na którym leży Jim Morrison, Fryderyk Chopin i wiele innych znanych osób. Jednakże o nim więcej napiszę w kolejnych postach.

Tuż za bramą cmentarza znajdowało się targowisko z autorskimi dziełami sztuki artystów. Rzeźbiarze i malarze wystawiali wzdłuż alejki swoje prace.

Wkrótce więcej zdjęć z Paryża. Jeśli dobrze liczę, pozostały już tylko maksymalnie dwa posty, które planuję poświecić Paryżowi.

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.