Analogowo #7: Nie mówię szeptem gdy pytają skąd jestem

Scrolluj w dół

Wróćmy z Budapesztu do bardziej lokalnych klimatów. Tym razem prezentuję kilka zdjęć z Pomorza Zachodniego. Można by powiedzieć, że w tamtych rejonach jestem prawdziwym lokalsem. Jak już zaczynam ten wpis, to warto zacząć od najbardziej charakterystycznej lokalizacji rejonu, czyli naszego morza Bałtyckiego.

Zdjęcia zrobiłem w grudniu, co widać po pani z powyższego zdjęcia. Pogoda była wtedy zdecydowanie niesprzyjająca opalaniu. Na szczęście to właśnie zimą morze jest najlepsze. Po prostu nie ma nad nim wtedy ludzi. Fotografie zostały wykonane moją Minoltą na filmie Ilford Delta 400. Film udało mi się wywołać samemu. Ostatecznie jestem zadowolony, ale uważam, że uzyskałem zbyt duże ziarno. Nie wchodząc w zbyt duże szczegóły, możliwe, że ze względu na wywoływanie w specyficznej chemii dla tego filmu.

Przenieśmy się jednak do grudniowego Szczecina. Przyznam szczerze – nie zrobiłem tam za wiele fot. Może po prostu nie było zbytnio czemu? Całe życie przyjeżdżałem tutaj tylko na wycieczki do centrów handlowych. Największym zainteresowaniem tym razem budził u mnie inny budynek, a dokładniej filharmonia, której dotychczas nie miałem okazji zwiedzić w środku.

W 2015 roku budynek ten zdobył nagrodę w konkursie za najlepszy obiekt architektoniczny w Europie.

A poniżej pozostałe foty ze Szczecina.

Zagadka! Co nadmuchały te dzieci? Dla podpowiedzi powiem, że to nie był balon.

Na zakończenie dwie powyższe foty zostały wykonane na Wałach Chrobrego, będących chyba najpopularniejszym zabytkiem Szczecina. I niestety również trochę zapomnianym. W Szczecinie nie istnieje coś takiego jak „Starówka”. Przez wiele lat, i chyba wciąż, powodowało to niesamowity kompleks wśród Szczecinian. Przecież każde polskie miasto POWINNO mieć rynek.

To tyle ode mnie. Smutne foty? No może trochę. To zapewne z tej mojej tęsknoty do ojcowizny. Może jednak wystarczy już tych wzruszeń na dziś.

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.