Analogowo #5: Dobry Wrocławiu

Scrolluj w dół

Dzisiaj powróciłem z wycieczki z Wrocławia. Tym razem była to podróż z kliszą. Do zdjęć użyłem aparatu analogowego i dwóch filmów. Podczas wyjazdu próbowałem uchwycić ostatnie tchnienia studenckich wakacji.

Pierwszym filmem jakiego użyłem był Kodak Gold 200. Jak się okazało, rolka była przeterminowana. Datą ostatecznego wykorzystania filmu według producenta była połowa 2005 roku. Początkowo podchodziłem do sprawy ze sporym dystansem. Film czekał na swoją kolej ponad 12 lat. Spodziewałem się, że efekty niewiele będą się różnić od „świeżego” filmu dopiero co kupionego. Wszystkie magiczne problemy z kontrastem czy tonami wydawały mi się wychodzić dopiero na filmach sprzed 40 lat. W dodatku na ORWO z NRD, które nigdy nie były tak „dobre” jak zachodnie odpowiedniki od Wujka Sama.

Dopiero po obejrzeniu skanów z komputera pomyślałem sobie „hej, jak ten film nieźle przekłamuje”. Dla przykładu filary na powyższym zdjęciu były w rzeczywistości raczej bielsze.

Jesień idzie a świat pięknieje.

Kolejnym użytym przeze mnie filmem był identyczny Kodak Gold 200, jednakże był kupiony trzy dni przed wyjazdem.

Najbardziej fotogeniczne bloki w tym kraju.

Całkiem wrocławski kwiatek z wynajmowanego na Airbnb mieszkania.

Hala targowa we Wrocławiu jest miejscem, w której można kupić świeże warzywa, zjeść obiad z ogromnym kotletem i surówką za 10zł, wypić kawę i dorobić klucze. Polecam odwiedzić to miejsce póki wciąż nie jest za bardzo turystyczne.

Tak, rozmazałem, ale nie mogłem się oprzeć by wrzucić.

Klimatyczny blok, który, uwierzcie, klimatycznie prezentuje się tylko na zdjęciu z analoga.

To już tyle. Czterodniową podróż do Wrocławia udało mi się skondensować w jednym wpisie na blogu. Planuję w najbliższym czasie wrzucać więcej zdjęć z aparatu na kliszę. Film wybacza trochę więcej pomyłek (nieostrość, rozmazanie) niż aparat cyfrowy.

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.