Almada, czyli spód Lizbony

Scrolluj w dół

Zapraszam do przejrzenia kolejnych zdjęć z Portugalskich wojaży. W tym wpisie postaram się pokazać, że Lizbona jest trochę jak San Francisco, a trochę jak Świebodzin. Zacznijmy jednak od Almady. Jest to miasto położone po drugiej stronie Wisły Tagu. Oba miasta dzielą 2 kilometry rzeki i najprościej jest przez nią przebrnąć promem. Prom jest ważnym punktem komunikacyjnym. Codziennie tysiące mieszkańców dwóch miast podróżuje tym środkiem pomiędzy dwoma miastami. Nie jest to atrakcja tylko turystyczna ale też autentyczna lokalna.

W tym momencie chciałbym przeprosić, ponieważ trochę na początku skłamałem. To nie Lizbona a bardziej Almada ma coś w sobie ze Świebodzina. Otóż właśnie tutaj znajduje się gigantyczny pomnik Jezusa, który jest na tyle duży, że nawet jest dostrzegalny z wielu miejsc w Lizbonie. Nie ukrywajmy, jest to też główny cel podróży i główna atrakcja w tym mieście.

Każdej osobie będącej w Lizbonie polecam podróż na drugą stronę rzeki. Popłynąć można w cenie biletu komunikacji miejskiej, a miasto jest znacznie spokojniejsze od stolicy. Jest też na tyle duże, że jednodniowa wycieczka nie powinna zanudzić.

Suszenie prania powinno być sportem narodowym w Portugalii. Pranie jest tam suszone w różnych formach. Na suszarkach, na sznurkach, na oknach i Bóg wie jeszcze gdzie.

A oto wcześniej wspominany główny bohater wpisu. Niestety, nie posiadam więcej zdjęć Jezusa wartych uwagi. Pomnik jest naprawdę DUŻY.

Po drugiej stronie rzeki – San Francisco. Tak jak wspominałem, tylko 2km dzielą to miasto od Almady. Most jest widoczny w pełnej okazałości bezpośrednio pod pomnikiem Jezusa.

I to tyle jeśli chodzi o Almadę. Teraz wróćmy jeszcze na chwilę do Lizbony.

Podsumowując – nie trzeba organizować wielu wycieczek aby zwiedzić San Francisco i Rio Świebodzin. Wystarczy wyjechać do Lizbony. Wyjazd do Almady pozwala spojrzeć na Lizbonę z trochę innej perspektywy, a to wszystko 7zł.

BONUS: zapraszam do zabawy polegającej na policzeniu kotków na wszystkich zdjęciach w tym wpisie. Dodatkowe punkty przyznam za inne zwierzątka.

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.